Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to stulejka?


Gość pumtra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16lat, ostatnio dowiedziałem się, że powinienem ściągać napletek całkowicie nawet przed stosunkiem. A więc po tej wiadomości chciałem sprawdzić czy mogę to zrobić. Napletek w stanie spoczynku schodzi bez problemu do końca aczkolwiek zauważyłem, że jak zejdzie to jest w jednym miejscu trochę poniżej żołędzia jest tak jakby zwężony. Gdy próbowałem ściągnąć go jeszcze nie w całkowitym wzwodzie z trochę większym trudem schodził, ale gdy jest już w całkowitym wzwodzie nie chce zejść do końca i sprawia ból. Trochę postanowiłem ponaciągać go gdy jest w wzwodzie i chyba przyniosło trochę efektów aczkolwiek dalej do końca nie schodzi do tego zaczęło mnie martwić bo gdy zaczął schodzić już bardziej w dół w całkowitym wzwodzie to wędzidełko zaczęło ciągnąć żołędzia w dół i stawał się na samym końcu płaski i do tego ujście zewnętrzne cewki moczowej zaczęło tak jakby zanikać. Gdy próbuje ściągnąć tego napletka w wzwodzie to wygląda trochę tak jak załupek(ale raczej to nie jest to bo potem napletek może wejść bez problemu na żołędzia) czyli pod żołędziem tak jakby zwęża się i nie chce dalej iść i do tego sprawia to ból. Mniej więcej wygląda to tak jak na tym zdjęciu po prawej stronie, ale nie aż tak bardzo, chodzi bardziej o miejsce zacisku bo zaciska mniej niż jest to pokazane na tym obrazku: http://www.facetemjestem.pl/wp-content/uploads/2014/06/stulejka_i_zalupek.png Czy muszę z tym iść do lekarza czy może dam radę jakoś to sam wyćwiczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej w Twoim wieku już nie rozćwiczysz tego. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i najlepiej w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Niestety, ale taki stan może wymagać zabiegu korekcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×