Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabrzmiały wał nadoczodołowy


Gość Mike

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, borykam sie z problemem mojego czoła od bardzo wielu lat.. , odczuwam straszny bol, nacisk, ucisk centralnie w miejscu gdzie sa wały nadoczodoówe. Strasznie jest to widoczne w dzien czy w nocy, trace pewnosc siebie kiedy z kims rozmawiam. Czy istnieje mozliwosc operacyjnego *zeszlifowania* tej kosci czolowej abym wygladal choc troche jak normalny czlowiek? Bylem u laryngologa, dostalem informacje, ze jest to moja uroda... jednak w tym miejscu mnie boli i nie sadze, ze jest to normalna rzecz. Chcialbym dostac rade czy mozna cos z tym zrobic, i czy ewentualna operacja bylaby mozliwa? pieniadze nie graja roli. Dodaje dwa zdjecia, jednak nie odzwierciedlaja tego jak to wyglada na prawde. przy prawym nadoczodole gdy dotykam czola, idzie taki pasek w gore, przez to jeszcze bardziej dziwnie to wyglada, gdyby wygladalo symetrycznie to moze bym to zniosl, jednak jest to taka udreka dla mnie, ze prosze was o rady. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fa710f281c2766c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117880d856dc95b1.html Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety to rzeczywiście w taki sposób ukształtowana kość czołowa i w żaden sposób nie da się z tym nic zrobić. Zabieg mógłby uszkodzić zatoki czołowe co związane byłoby z nieodwracalnymi szkodami dla zdrowia pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze ogladajac moje zdjecia sprzed kilku laty, moje czolo bylo proste. Co moglo wplynac na nagla zmiane uksztaltowania kosci czolowej? Jezeli chodzi o sam zabieg, to do jakiego specjalisty moglbym sie kontaktowac? Wiem, ze ryzykowalbym, jednak z takim utrapieniem nie chce zyc do konca moich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×