Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły uraz stawu palca po podniesieniu ciężaru


Gość Paweł86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł86

Witam uprzejmie, bardzo bym prosił o parę dotyczącą mojej sytuacji, lub chociaż polecenie jakiegoś konkretnego specjalisty, który byłby w stanie mi pomów. Otóż 2 miesiące temu poprosił mnie o pomoc przy podniesieniu pewnego ciężaru, i podczas tej prostej czynności poczułem ból w stawie międzypaliczkowym bliższym piątego palca prawej ręki. Choć po tym zdarzeniu funkcje ruchowe przy zwykłym zginaniu palca są zachowane, o tyle cały staw jest do tej pory nabrzmiały i ciężko mi łapać przedmioty wymagające użyciu siły, przykładowo jeśli zawiesiłbym siatkę z zakupami na tym palu, to będę odczuwał dyskomfort i prawie ból. Również ciężko jest mi wyprostować do końca ten palec, wygląda to trochę jak palec butonierkowaty, aby go wyprostować w całości muszę użyć lewej reki aby go sztucznie naprostować. Do tej pory byłem u chirurga, który nie stwierdził problemów na prześwietleniu i skierował do ortopedy. Sam ortopeda natomiast w paru zdaniach jedynie skomentował sytuację tylko tak, że jego nie interesuje jak palec wygląda, a tylko to, czy sama funkcja ruchowa jest zachowana :(. Moim pocieszeniem miało być to, że pokazał mi swoją dłoń z urazami stawów, i które ma kilkudziesięciu lat. Ja sam jednak nie potrafię zaakceptować takiej sytuacji, że po prostym podniesieniu ciężaru mam mieć do końca życia problem z palcem prawej ręki, wierzę że można to jakoś jeszcze naprawić. Bardzo bym prosił o poradę w tym zakresie, co mogę w tej sytuacji zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radziłbym w takiej sytuacji udać się do poradni rehabilitacyjnej. Lekarz specjalista rehabilitacji powinien w takiej sytuacji określić dalszy sposób postępowania, zalecić odpowiednie ćwiczenia i zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×