Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym


Gość mamcia

Rekomendowane odpowiedzi

Niejednokrotkie po dniu spędzonym w pracy odczuwam ogromne bóle kręgosłupa. termin do lekarza mam na za długo. Wiecie może czym to może być spowodowane? bóle przede wszystkim w odcinku lędźwiowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapewne bóle związane są ze zwyrodnieniem w zakresie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Na początku radziłbym wykonać RTG tego odcinka kręgosłupa i najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dareczka

ja może trochę pomogę, bo miałam podobny problem i udało mi się z nim wygrać tylko zmieniając fotel na odpowiedni i materac. Wbrew pozorom to duży problem. Te tanie fotele nie wspierają odpowiednio kręgosłupa i po prostu po jakimś czasie takiego kręcenia się i krzywego siedzenia zaczyna boleć. Pomyśl o fotelu ergonomicznym. To powinno pomóc. Możesz je odstac w sklepie rehabilitacyjnym mildis.pl ale pamietaj, żeby kupić tylko te o statusie wyrobu medycznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na Rezonans Magnetyczny. Na RTG nie widać zmian kostnych, u mnie widoczny był tylko ucisk na nerw, miało minąć po lekach. Dwa tygodnie później przeszłam rezonans. prawa okazała się poważna, przepuklina - jestem po operacji, czuję się bardzo dobrze. Oczywiście , nie życzę Mamciu takiego scenariusza, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie wyniku RTG, poniewaz moja wizyta u lekarza jest dość odległa, więc się streszczam. Badanie: rtg kr. lędzwiowego Opis zdjęcia: Zaznaczoe lewostronne skrzywienie kr. lędzwiowego, poziome ustawienie kości krzyżowej. Zaznaczone cechy zaniku kostnego i dyskopatia L5 - S1 z objawem próżniowym na tym poziomie. Poza tym trzony i przestrzenie m-k odpowiednie. W miednicy małej liczne zwapnienia - flebolity? Proszę o wyjaśnienie tej dolegliwości. Wiem tylko, że bardzo zle się czuję, sztywnieją mi nogi do kostek i codziennie bardzo boli głowa. Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota Moj wynik jest bardzo podobny do Twojego.Tylko mnie dziwnie bola nogi mam skurcze lydek czasemm bola mnie kosci nog i palcow u rak....samopoczucie mam bardzo kiepskie ..Wizyte mam dopiero pod koniec lutego wiec pewnie oszaleje do tego czasu ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×