Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i biegunki pomimo diety przy pzt


Gość Polka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 10 lat temu przeszłam ostre zapalenie trzustki... poziom wskaźników sugerujących zapalenie był bardzo wysoki. W szpitalu stwierdzili, że to od podwyższonych trójglicerydów. Od tego czasu, po wypisaniu ze szpitala przestrzegałam diety, wiadomo zdarzyło się zjeść głównie coś słodkiego typu odrobinę czekolady ,baton itp. ale ogólnie nie popełniałam dużo błędów dietetycznych - gotowane mięso, chude wędliny, bez smażenia. Jednak stan sprzed laty w chwili obecnej jest u mnie dużo gorszy i zupełnie nie wiem co robić... Ból brzucha praktycznie następuje prawie po każdym posiłku - czasem nie śpię do godziny 2 czy 3 w nocy, bo ból nie daje spać. W chwili obecnej moja dieta jest tak uboga, że praktycznie jem głównie: pierś gotowana z kurczaka, serki 0% homogenizowane, zielona herbata, melasa z buraka,kasza jaglana, chude ryby, kleik ryżowy z gotowanym jabłkiem lub bananem, nutridrinki odtłuszczone, gotowana marchew, kukurydziane chlebki, szpinak, brokułu - i to w zasadzie wszystko... Nie jem chleba (chyba, że upieczony w domu) i praktycznie nie jem tłuszczów żadnych... Byłam w sumie u 3 lekarzy i niestety żaden nie robi nic konkretnego...nie ma dodatkowych badań... Nie wiem czy diagnoza o tym, że mam pzt od podwyższonych trójglicerydów jest trafna, - w końcu prawie nie jem tłuszczów i cukrów też nie w zasadzie...Poziom trójglicerydów waha się u mnie - raz było nawet 700, a innym razem poniżej normy... Proszę doradźcie co mam robić? jakie badania zrobić?Do jakiego lekarza iść? (okolice Łodzi) (słyszałam o prof. Rydzewskiej z Warszawy, jestem zapisana na luty)...nie mam siły na ten ból, bo praktycznie wzdęcia i ból są codziennie (szczególnie wieczorem)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej pójść do dietetyka żeby opracował dietę pod kątem problemów z trzustką? Czasami wydaje nam się że zdrowo się odżywiamy a okazuje się, że wcale tak nie jest, na biegunkę warto brać probiotyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u dietetyka, ale niestety albo już w ogóle mi nie służą rzeczy które normalnie może jeść osoba będąca z pzt, albo dietetyk była niekompetenta (gdybym jadła to co napisała np. piła siemie lniane) -to nie wiem czy nie wylądowałabym w szpitalu. Ostatnio odebrałam wyniki wirusów które zrobiłam i praktycznie miano igg wyszło mi w każdym podwyższone - w cytomegalii, wirusie epsteina-barra i mykoplaźmie. W końcu wirusy też mogą powodować pzt i ozt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×