Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi a osteoid osteoma


Gość Netmob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy lewej nogi. Odwiedziłem już wielu lekarzy i żaden niestety nie był w stanie postawić diagnozy. Postaram się jak najlepiej przedstawić dotychczasowe fakty. Rodzaj bólu - zaczęło się jakiś rok temu. W nocy budził mnie ból w okolicy kolana. Teraz sprawa wygląda tak, że ten ból dalej występuje najczęściej w nocy, a także rano. Zauważyłem, że nie zawsze boli w okolicy kolana, nie raz występuje poniżej kolana po lewej stronie nogi. Czasem nawet w okolicy piszczela. Pomaga mi paracetamol, aspiryna. Od około pół roku temu doszedł ból w okolicy kości udowej, tylko tu już trochę inny. W tym miejscu czuje jakby podrażnienie nerwu i występuje gdy robie różne ruchy nogą np. przy kopnięciu piłki, gwałtownym skręcie nogi. Wtedy promienuje w dół nogi. Nieraz odczuwam też jakby ucisk w tym miejscu. Na ten ucisk paracetamol i aspiryna też pomagają. Badania jakie wykonałem dotychczas: RTG kolan - według ortopedy wszytsko jest okej RTG uda - wyszło pogrubienie kości, więc lekarz zlecił rezonans MR uda - *w wykonanym badaniu MR 15 cm poniżej krętacza większego widoczne jest odcinkowe pogrubienie warstwy korowej kości udowej na długośći ok. 30mm do około 12mm, gdzie grubość warstwy korowej k. udowej powyżej i poniżej wynosi 7-9mm. Nie stwierdza się zmian rozrostowych w tej okolicy. Morfologia szpiku kostnego k. udowej lewej prawidłowa.* Według ortopedy to nic strasznego i nie ma się co przejmować, no ale noga boli... MR LS - * Zniesiona fizologiczna lordoza ledzwiowa. Trzony kregow o prawidlowej wysokosci i intensywnosci sygnalu. Zaostrzeznia kostne na krawedziach trzonow kregow L1, L2, L3, L4. Przepukliny dotrzonowe (guzki schmorla) i nierownosc w obrebie blaszek granicznych na poziomach: Th11-Th12, Th12-L1, L1-L2, L2-L3, L3-L4, L4-L5. Cechy dehydratacji krazka m-kregowego na poziomie Th11-Th12. Przestrzen m-trzonowa Th11-Th12 jest obnizona. Na poziomie L3-L4 i L4-L5 uwypuklenie pierscienia wloknistego kontaktuja sie z workiem oponowym. Na poziomie Th11-th12 i L5-S1 centralne uwypuklenie typu (bulging) krazka m-kregowego modeluja worek oponowy. Koncowy odcinek rzdenia kregowego, stozek koncowy bez patologicznego sygnalu.* MR TH - *splycona kyfoza piersiowa. Trzony kregow o prawidlowej wysokosci i intensywnosci sygnalu. Nierownosc wokol blaszek granicznych/guzki schmorla na poziomach Th9-Th10, Th10-Th11, Th11-Th12, L1-L2. Zachowana wysokosc przestrzeni m-trzonowych. Stwierdza sie dehydrazacje krazkow m-kregowych na poziomach Th8-Th9, Th11-Th12. Na poziomie Th8-Th9 niewielkie uwypuklenie (bulging) krazka m-kregowego splaszcza worek oponowy, zachowane sa swiatla obu otworow m-kregowych. Na poziomie Th11-Th12 szerokopodstawna protuzja krazka m-kregowego splaszcza worek oponowy, zachowane sa swiatla obu tworow m-kregowych. Szerokosc kanalu kregowego prawidlowa. Rdzen kregowy o prawidlowej morfologii sygnalu.* Krew - wszystko w normie, bialko CRP tez. Jeden ortopeda stwierdzil, ze moze to byc osteoid osteoma, zlecil dodatkowe badania rtg. Mam wrazenie, ze z noga jest coraz gorzej dlatego bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki w celu diagnozy tego bólu który czasami potrafi być nie do zniesienia. Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×