Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie ran po operacji stulejki penisa


Gość Kapustka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 dni temu miałem zabieg na usunęcie stulejki i plastyke wędzidełka. Lekarz nie udziel mi zbyt wielu infromacji odnośnie jak postępować z nim po operacji powiedział tylko tyle, że muszę dbać o higienę i cwiczyć rozciąganie napletka. Pytanie moje jest takie kiedy zacząć ściągać napletek po zabiegu jak rany się zagoją czy teraz mam to robić ? Mam też szwy samorozpuszczalne, ale zauważyłem w nich taką jakby białą wydzielinę i boje się czy nie ropieją mi te rany po szyciu... Takiego samego kolory (może troche jaśniejszy) mam wydzielinę przy wędzidełku, ale zauważyłem, że ona była tam już po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

kiedy zacząć ściągać napletek po zabiegu jak rany się zagoją czy teraz mam to robić ? - Radzę raczej po wygojeniu ran czyli około 2 tygodni po zabiegu. Mam też szwy samorozpuszczalne, ale zauważyłem w nich taką jakby białą wydzielinę i boje się czy nie ropieją mi te rany po szyciu... Takiego samego kolory (może troche jaśniejszy) mam wydzielinę przy wędzidełku, ale zauważyłem, że ona była tam już po operacji. - Raczej to nic niepokojącego, taka wydzielina może powstawać wokół szwów. Proszę się tym nie niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×