Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieresekcyjny guz głowy i trzonu trzustki


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój tata miał operację której przebieg napisze poniżej a moje pytanie jest takie czego mogę się spodziewać czy mam liczyć tylko na cud czy jest może sposób żeby żył z nami tak jak do tej pory a jeśli nie to ile mu zostało. Jamę brzuszną otworzono z cięcia poprzecznego.Wykonano manewr Kochera oraz otworzono torbę sieciową. Guz obejmujący głowę i trzon trzustki - nieresekcyjny o średnicy 8cm i 9cm z naciekiem na naczynia krezkowe.Na tętnicy krezkowej wyczuwalny szmer. pobrano wycinki z guza w okolicy trzonu trzustki.Hemostaza.Następnie wykonano cholecystektomię podwiązując tętnicę i przewód pęcherzykowy .Następnie wypreparowano przewód żółciowy wspólny, który przecięto.Dystalna odcinek podkłuto .Przygotowano pętle Roux-Y o długości około 70cm i wykonano zespolenie koniec przewodu żółciowego z bokiem pętli jelitowej pojedynczymi szwami PDS 4/0. Następnie wykonano zespolenie jelitowo-jelitowe koniec do boku. Na tylnej ścianie żołądka wykonano nowe zespolenie żołądkowo-jelitowe na pętli Brauna wykonano szwem PDS 4/0.W wątrobie liczne bardzo drobne zmiany białawe . Jedną z takich zmian pobrano do badania doraźnego- wynik bez komórek nowotworowych.Po kontroli hemostazy w jamie brzusznej pozostawiono dwa dreny latexowe, które wyprowadzono przez osobne cięcia . Jeden w okolicy zespolenia żołądkowo-jelitowego. Drugi w okolicy zespolenia przewodowo-jelitowego. po przeliczeniu serwet i narzędzi przez instrumentariuszki i potwierdzeniu ich zgodności powłoki zszyto warstwowo. Opatrunek . Preparaty wysłano do badania hist. pat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×