Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieregularne wypróżnianie, niestrawione resztki w stolcu i ucisk z prawej strony brzucha


Gość FD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od pewnego czasu mam następujący problem. Zaczęło się od niewielkiego bólu/ucisku z prawej strony brzucha nieco poniżej żeber. Wykonałem USG jamy brzusznej podczas którego lekarz stwierdził że konieczna jest kolonoskopia, ponieważ podobno zauważył resztki kału w okrężnicy i podejrzewał przewężenie jelita (wymienił nazwę choroby, ale jej teraz niestety nie pamiętam). Niestety mam pewne obiekcje przed tym zabiegiem (natury psychicznej). Dlatego chcę opisać dalsze objawy i może uniknąć tego badania. Po badaniu przede wszystkim zacząłem mieć dość nieregularne wypróżnienia. Np. zaparcia - 3 dni bez wizyty w wc, a po nich wizyta 3 razy dziennie (najpierw twardy, często bobkowaty stolec, a na końcu bardzo luźny, często z niestrawionymi resztkami owoców/warzyw/ziaren zbóż z pieczywa pełnoziarnistego). Zaparcia wiążą się z gazami i uczuciem dyskomfortu w brzuchu (ucisk, uczucie pełności). Nie mam natomiast problemów z łaknieniem, ani utratą wagi. Wprost przeciwnie, w przeciągu ostatniego roku przybyłem kilka kilogramów, bez zbytniej zmiany diety oraz trybu życia (mam 33 lata, 183cm i ważę obecnie około 90-91kg od mniej więcej 3-4 miesięcy, wcześniej około 85kg). Zacząłem pić herbatki z ziół na lepszą pracę przewodu pokarmowego i jelit (naturalne - z kminkiem, kminem, miętą, kolendrą, lukrecją, mniszkiem), ale jak na razie nie widzę poprawy. Za to czasem pojawiło się takie dziwne ciągnięcie w jamie brzusznej i tak jakby wbijane igiełki (czy może to być spowodowane zbyt szybką pracą jelit?) Poza tym od pewnego czasu mam problemy ze snem (z zasypianiem, dość wczesnym budzeniem się, czasem budzeniem w środku nocy z mocno bijącym sercem) i bólem głowy (nie w środku, tylko takim dziwnym, jakby skóra była ciągnięta do góry przez włosy). Dodam, że pod koniec lipca oraz na początku września miałem urlopoem zatrucia pokarmowe, które tak jak zawsze leczyłem Nifuroxazydem. Po nim stosowałem probiotyki. Czy moje objawy mogą być spowodowane stresem, zmęczeniem i przebytymi zatruciami? Czy konieczne jest przeprowadzenie badań kału/kolonoskopii? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za udzielenie porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×