Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból brzucha po prawej stronie


Gość Katrina30

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Od ok.2 miesięcy odczuwam ból po prawej stronie brzucha (na wysokości pępka ok 10 cm w prawo), czasem boli rowniez dalej, nawet calkiem z boku.udalam się do lekarza rodzinnego, który zlecil badania:morfologia, crp, ca 125,diastazy z krwi i moczu oraz wykonanie badania usg jamy brzusznej.wszystkie te badania wyszly w normie.Bylam również u swojego lekarza ginekologa w celu sprawdzenia, czy źródło bólu nie leży w narządach rodnych.Tu także wszystko jest w normie oprócz małego 2cm mięśniaka po prawej stronie macicy(do obserwacji).Lekarz stwierdził jednak, że mięśniaki nie bolą. Dodam też, że ból jest piękacy i kłójacy, niezależny od cyklu miesiączkowego,spożytych potraw, pory dnia, czy pozycji ciała w jakiej się znajduje.Nie mam zaparc ani biegunek.Jednak bol jest uciazliwy,często zażywam 2 paracetamole, wtedy na kilka h przestaje bolec.Co to może być?Jakie badania powinnam teraz wykonac i do jakiego specjalisty się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katrina, ja cierpię na to od prawie 20 lat. Byłam u lekarzy różnych specjalności w tym chirurgów, gastrologów, usg robione niezliczoną ilość razy, gastroskopia, badania wątroby, rezonans kręgosłupa, badanie ginekologiczne itp. Niestety, nikt, żaden lekarz jak do tej pory nie potrafił zdiagnozować co mi właściwie dolega. Ból po prawym łukiem żebrowym - piekący, rozpierający, czasem promieniuje na plecy, pojawia się niezależnie od diety. To chyba jakaś zagadka dla lekarzy bo nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś napisał co to jest, a skarżących się na tę dolegliwość jest mnóstwo. Jeden lekarz mi powiedział, żeby się nie martwić, bo gdyby to było cos poważnego, to już bym nie żyła! Ale jak sie nie martwić kiedy boli? Może Tobie sie uda z diagnozą, trzeba po kolei wykluczać. Trzymaj się, bo to może potrwać parę lub paręnaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×