Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hipoechogenny obszar w tarczycy


Gość keliza

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie u endokrynologa, niestety nic konkretnego mi nie powiedział. kazał mi za 2 miesiące powtórzyć badania poziomu hormonów tarczycy i usg. a oto opis ostatnich badań , co dalej ....? USG Płat prawy-14 mm x 17mm x 45mm plat lewy- 12mm x 14mm x 46mm Cieśń 2mm Oba płaty miernie niejednorodne, o nieco obnizonej echogeniczności. W PPT w biegunie dolnym hipoechogenne guzki o wym ok 5 x 2 mm , 8 x 4mm w opcji USG CD mieszane unaczynienie z dominującym odwodowym, obok torbiel o wym ok 5 x 3mm. W LPT w biegunie górnym hipoechogenny obszar o wym ok 17 x 7mm w opcji USG CD mieszane unaczynienie, w biegunie dolnym zwapnienie śr ok 5 mm. Węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych bez zmian. TSH 3,97 ATPO 3,89 ATG 13,41 BIOPSJA W punkcie wskazanym przez radiologa- płat lewy- obraz mikroskopowy odpowiada zmianie typu- zmiana łagodna- wole guzkowe. W punkcie wskazanym przez radiologa- płat prawy- obraz mikroskopowy odpowiada zmianie typu- zmiana łagodna- wole guzkowe z guzkiem rozrostowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W przypadku takich wyników badań USG, poziomu hormonów tarczycy oraz biopsji cienkoigłowej można próbować leczyć zachowawczo. Nie ma bezpośrednich wskazań do leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×