Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Promieniujący ból kręgosłupa przy rwie kulszowej


Gość aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 45 lat od roku borykam się z rwą kulszową (3 razy w ciągu 8 miesięcy),oprócz tego boli mnie dolny odcinek kręgosłupa promieniujący przez udo ,pod kolanem aż do kostki.Mam problem ze zgięciem nogi w kolanie(ból pod kolanem) , zejściem po schodach ,ale boli również jak siedzę.Często boli tak bardzo że powłóczę nogą.Zrobiłam rezonans ale nic w nim takiego niema jaka może być przyczyna.Podpowiem jeszcze że od 3 lat borykam się z problemem kolan ,miałam 3 artroskopie i znieczulenia dolędźwiowe.W pracy stoję po 12 godzin. Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa. Badanie wykonano w płaszczyznach strzałkowych i osiowych, sekw. FSE T1, T2, STIR. Niewielkie, koncentryczne wypukliny tylne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1, przy czym wypuklina tylna L4-L5 modeluje nieco brzuszną powierzchnię worka oponowego, natomiast tylny zarys wypukliny L5-S1 nie przekracza granicy tkanki tłuszczowej nadoponowej. Korzenie rdzeniowe w obrębie otworów międzykręgowych oraz w zachyłkach bocznych kanału kręgowego w pozycji badania bez cech kompresji. Końcowy odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowej objętości, bez zmian ogniskowych. Zaznaczone niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów oraz krawędziach powierzchni stawowych stawów międzykręgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×