Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne i ból krtani przy refluksie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata i od dobrego miesiąca towarzyszy mi ból krtani i praktycznie całej szyi i karku. Wszystko zaczęło się jak zwykła infekcja - ból gardła, osłabienie, stan podgorączkowy. Lekarz przepisał mi Augmentin, jednak nie pomógł. Później laryngolog dopatrzył się anginy, anginy bocznej i zapalenia krtani. Dostałem Clindamycin, który także praktycznie nic nie dał. Kolejna wizyta u laryngologa i stwierdzenie, że anginy już nie widać, za to krtań nadal jest w stanie zapalnym i to prawdopodobnie od choroby refluksowej, na którą zresztą cierpię. Wybrałem się więc do gastrologa, który kazał brac 2x40 mg esomeprazolu i zrobić USG szyi, bo jego zdaniem węzły chłonne są powiększone. Rzeczywiscie, badanie wykazało, że są powiększone węzły szyjne - lewy 23x7 mm, prawy 27x7 mm, muszę przyznać, że one też lekko mnie pobolewają. Przez cały ten czas utrzymuje się również stan podgorączkowy (do 37,6C), chrypka i ogólne rozbicie, osłabienie, uderzenia gorąca, wspomniane bóle i drętwienie karku, niedawno doszło też pieczenie w klatce piersiowej i żołądku. Zastanawiam się czy to wszystko może być efektem ataku choroby refluksowej? Z tego co słyszałem to w tej chorobie rzadko dochodzi do zapalenia krtani, nie wspominając już o stanie podgorączkowym i powiększonych węzłach. Czy to tylko refluks czy raczej coś co dzieje się w tle przy okazji refluksu? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×