Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha przed wypróżnieniem i czerwona krosta na hemoroidzie


Gość ZDZIWIONA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę, przez lata wstydziłam się gdy dokuczały mi hemoroidy (po porodach) więc nigdy nie zgłaszałam problemu swojemu lekarzowi, z czasem dolegliwości całkowicie ustąpiły tak jakbym ich już nie miała i gdyby nie to, że czuję je czasem pod palcami lub widzę w lusterku pomyślałabym że ich nie ma. Problem zaczął się nie dawno, zaczął mnie boleć brzuch zwłaszcza przed wypróżnieniem, ale głęboko, pojawiły się pobolewania w pachwinie, w okolicy cewki moczowej a wyniki moczu ok. postanowiłam więc bardziej przyjrzeć się tym hemoroidom, zauważyłam coś dziwnego tj. jakby narośl czy krostę koloru czerwonego na hemoroidzie i właśnie szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy takie narośla mogą się pojawiać na hemoroidzie? czy wtedy je się usuwa razem z tym hemoroidem? czy może to być polip? Co powinnam z tym zrobić? Proszę o szybką odpowiedź bo najgorsza jak dla mnie jest niewiedza. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Te zmiany na powierzchni splotów hemoroidalnych są związane albo z występowaniem polipów albo przerośniętych brodawek u podstawy splotów hemoroidalnych. W czasie wycinania hemoroidów można takie zmiany razem z hemoroidami swobodnie wyciąć. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×