Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pękniecie skóry w odbycie


Gość mika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam drobna nie ładna sprawę jednak ....wiec od pewnego razu jak zauważyłam przy oddawaniu stolca pojawiła mi się bol jak by mi skora pękała do tego krew na papierze nie duzo ale drobne nawet małe plamki . A wiec nie chcacy i tak musiałam tam zagladnac wiec co stwierdzajac to jest pekniecie skory w srodku przy oddawaniu stolca ,czytajac inne posty od ludzi, że stolec jest zbyt twardy i rozciaga przy tym skore wiec skora peka ....a do tego mam pytanie czy jest jakas masc lub krem na pekniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie skonsultować się najlepiej bezpośrednio z chirurgiem (proktologiem). Takie objawy świadczą o występowaniu szczeliny odbytu. To schorzenie często trudno się leczy i wymaga zastosowania odpowiednich środków farmakologicznych dostępnych na receptę. Niekiedy taki stan trzeba operować, gdy leczenie zabiegowe jest nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od momentu co napisałam to na tej stronie o tym dyskretnym problemie poszłam na sposob własny poczytałam i dowiedziałam sie ze takie pekniecia sa od twardego stolca. wiec czytajac ze kremy bardzo nawilzajace załatwia problem wiec zastosowałam krem zwykły taki jak nivea wiec posmarowałam te pekniecia i sa skutki pekniecia znikły i teraz czyje sie jak nowa nic mnie nie piecze i nie boli przy oddawaniu stolca wiec jak ktos ma taki problem jak ja czyli pekniecia w odbycie i to piecze i boli przy oddawaniu stolca wiec polecam krem nivea posmarowac i odczekac nalepiej zrobic to na noc Pozdrawiam czytelników......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×