Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodnisty stolec a nietolerancja laktozy


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiaca dokuczaja mi skurcze w okolicy peka i mam wodniste stolce. Biore tabletki na blone sluzowa jelita i bakterie jelitowe ale jak sie troszeczke poprawi to na drugi dzien znowu gorzej. Pierwsza porcja stolca jest normalna a nastepnie leci woda i tak polowe dnia co troche musze do toalety. Narazie jestem po badaniu krwi i USG . Nic nie wykazalo. Mam termin na gastroskopie ale dopiero pod koniec listopada.Czy takie wodniste stolce maga byc objawem nietolerancji laktozy? Bo wczesniej zauwazylam u siebie czeste wzdecia ale myslalam , ze to po cebuli, kapuscie czy przyprawach ale te produkty wyeliminowalam z jadlospisu i jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie badanie na chorobe Lesniewskiego Crohna . Tak miala moja corka , znaleziona ta chorobe zbyt pozno i zamknelo sie jelito cienkie , zalozyli jej stomie . Poszukaj dobrego lekarza ktory sie na tym zna . Musisz miec tez kolanoskopie . U mojej corki szukali tej choroby pół roku . To nie sa zarty . Powodzenia , mam nadzieje ze to cie nie dotyczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dolegliwosci rowniez nie mijaja. W czerwcu mialam kolonoskopie. W ubieglym miesiacu gastroskopie. Wszystko w porzadku a ja wciaz cierpie na bole i gazy. Laktoza to tez nie jest bo zrobilam test. Jedynie pomagaja lewatywy bo inaczej nie wyszlabym z domu, gastrolog mowi ze mam je robic a oprocz tego stosowac diete zadnych surowych warzyw i owocow. 5 malych posilkow i zadnych lekarstw nie przepisal. Powiedzial , ze to sa silne zaburzenia trawienne i dlatego zachodzi silna fermentacja w jeltach. Bede sie stosowac i zobacze bo innego wyjscia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×