Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadnięcie jądra do światła kanału kręgowego


Gość michas

Rekomendowane odpowiedzi

Ku pokrzepieniu serc, mam 33lata wczoraj wróciłem od dobrego neurochirurga - Sekwestr L5S1 - wypadnięcie jądra do światła kanału na głębokość 11mm!!! Około 3 tygodnie od rezonansu lekarz stwierdził, że skoro mnie już nie boli to już go nie ma, a medycynie znane są takie przypadki. Wcześniej wszyscy lekarze mówili, że nie ma możliwości żeby się wchłonął i kierowali mnie na operacje. Nie chce tu nikogo wprowadzać w błąd bo każdy przypadek tej choroby jest inny i sytuacja u mnie też może się zmienić, opisuję tylko obiektywnie swój przypadek. Pierwsze dwa tygodnie były tragiczne dla mnie nie wiedziałem co mam zrobić i dlaczego tak boli. Leki które mi bardzo pomogły (zastrzyki przeciwzapalne Dexak50 (2xdziennie 7 dni) żeby usunąć stan zapalny i ulubiony mój lek Sirdalud rozluźniający mięśnie i usypiający zależnie od bólu). Dzięki nim przeżyłem pierwsze dwa tygodnie tzw. rwy promieniującej do lewej nogi. Nie wstawałem do łazienki nawet tylko pielucha i trochę na klęczka. Potem było już tylko lepiej. Lekarz zalecił wszelką możliwą rehabilitację i uważać na siebie około pół roku bez pracy. W obecnym stanie powiedział, że operacja jest niewskazana, to tak jakby zakładać gips, bo może się złamać ręka. Ostrzegam wszystkich że w przypadku wystąpienia np. zaburzeń zwieraczy to jak najszybciej jest wskazanie do operacji w ciągu max 72godzin wtedy nie czytać tego tylko na stół. Pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×