Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śliski fragment wystający z odbytu


Gość Mus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wstydliwy problem a mianowicie przy oddawaniu stolca *coś* śliskiego trochę wyskakuje na zewnątrz, obawiam się że to może być kawałek jelita.Dlaczego tak myślę? Ponieważ kiedyś dla *zabawy* wsadzałem sobie dosyć sporą plastikową zabawkę do odbytu. A teraz, po tym bezmyślnym wydarzeniu chciałbym zbadać stan mechaniczny moich jelit, aby nie gryźć się tym problemem całe życie, bo nie umiem już żyć z tym problemem. Dodam że byłem już z tym u chirurga ale nic nie stwierdził i miałem wrażenie że mnie ignorował. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radziłbym jeszcze z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z proktologiem. Takie objawy mogą wskazywać na zaczynającą się chorobę hemoroidalną, a wystające *coś* z odbytu to po prostu splot hemoroidalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i z góry przepraszam że tutaj to piszę i zajmuję WASZ cenny czas, ale to dla mnie naprawdę ważne. Chirurg u którego byłem także powiedział że to hemoroidy, ale nie wydaje mi się ponieważ trwa to już zbyt długo, bo pierwszy raz zauważyłem to 2 lata temu, ale wtedy to zbagatelizowałemi żyłem jak gdyby nigdy nic, a teraz wkraczam w dorosłe życie i boję się, że te zerwane jelito pociągnie za sobą cały mój układ pokarmowy i po prostu umrę. Oganicza mnie to strasznie, bowiem boję się nawet pobiegać przez parę sekund na w-fie, gimnastykować się itp bo ciągle towarzyszy mi lęk, że jelito zerwie się kompletnie i będzie ze mną koniec. . Prawdę powiedziawszy lekarz mnie po trochu wyśmiał a ja chciałem się tylko upewnić, dla świętego spokoju że to nie jest nic groźnego.... Pytałem lekarza o badania które mogą sprawdzić stan jelit, ale powiedział że badania są za drogie na takie pierdoły. ( Miałem robione jedynie badanie per rectum które bardzo mnie bolało i myślę właśnie że bolało mnie to jelito które lekarz popchnął ale on z kolei powiedział mi że to normalne że przy tym badaniu odczuwa się ból. ) A więc moje pytanie do Was, Specjalistów brzmi: Jakie badanie może ocenić stan moich jelit i ile ono kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca temata Walduś Kiepski

Kolego bredzisz jak poplątany. Gdybyś urwał sobie kawałek jelita to nie miałbyś siły cokolwiek napisać i to nie dwa lata później ale za sekundę. Od złego żarcia i siedzenia przed kompem wyhodowałeś sobie tzw *WILKA*. Boli to niekiedy jak pierun że ludzie dosłownie wyją z bólu. Wycie to przypomina - w zależności od stadium zaawansowania- wycie Wilka. Dlatego niekiedy takich nazywano WILKOŁAKAMI i tępiony, tępiono. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×