Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odcinka lędźwiowego i cierpnięcie nóg


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat i od około 4 miesięcy doskwiera mi uciążliwy ból kręgosłupa, dokładnie odcinek lędźwiowy. Myślałam, że to przez to ponieważ jestem wysoka, ale ból czasami jest tak silny, że nie pomagają tabletki. Często do bólu kręgosłupa dołącza cierpnięcie nóg, szczególnie prawej. Byłam kilka razy u lekarza ogólnego, z prośbą o przepisanie silniejszych proszków przeciwbólowych jak i równie skierowanie do specjalisty. Jednak moje prośby poszły na marne. Dostałam tabletki które i tak nie pomogły. Przez ostatni miesiąc jest coraz gorzej. Chciałabym się dowiedzieć co może powodować taki ból i szukam dobrego specjalisty w okolicy Bydgoszczy lub Inowrocławia. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ból i objawy jakie Pani przedstawia zapewne związane są z patologią właśnie w zakresie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W takim wypadku do rozważenia wykonanie RTG tego odcinka kręgosłupa, a być może także rezonans magnetyczny. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, który po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które Pani opisuje są związane z uciskiem krążka międzykręgowego na korzeń nerwu. RTG nic nie wykaże ponieważ niewidoczne są na nim tkanki miękkie. Rezonans magnetyczny- pół roku czekania w kolejce. Neurolog wypisze Pani skierowania na rezonans lub EMG ale to nie leczy, Warto zgłosić się do fizjoterapeuty znającego metodę McKenziego. Szybka, bardzo skuteczna i bezpieczna metoda dla pacjenta. Jeśli chce Pani uzyskać więcej informacji proszę o kontakt wojciechmajewski5@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×