Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kwaśny posmak w ustach, żółty język i pieczenie jamy ustnej


Gość aleksa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od 10 miesięcy mam żółty nalot na języku- nic mi nie pomaga i nic nie przechodzi. Wcześniej leczyłam grzybicę jamy ustnej oraz Helicobacter Pyroli. Jestem 4 lata po raku piersi- chemioterapii i radioterapii. Piszę, bo jestem zupełnie bezsilna na to wszystko. Refluks wykluczono na podstawie gastroskopii. Do tego od jakiegoś czasu piecze mnie gardło. Mam uczucie ciągłego kwasu w ustach, język mam na zmianę raz biały, raz żółty. Dodatkowo cała jama ustna mnie piecze wraz z językiem. Pisałam do Pana wcześniej już nie mam siły. Wciąż chodzę po lekarzach i nie wiedzą co mi jest. Już nawet nie wiem gdzie w tej sprawie mogę się udać. Non stop robię wymazy z języka i pobieranie krwi, na których nic nie wychodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Możliwe, że niestety już nic Pani w tej sprawie nie poradzi ani niestety także żaden lekarz też nie poradzi. Być może to niestety już takiego rodzaju wydzielanie przez Pani śluzówki substancji o żółtym zabarwieniu traktowane przez Pani organizm jako normalność. Nie oznaczające patologi tylko w jakimś stopniu defekt estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ale często mam podobne dolegliwości. Radzę poszukać lekarza zajmującego się chorobami jamy ustnej. Ja znalazłam takiego w gabinecie stomatologicznym, dentysta miał dwie specjalności. Mi pomagają tabletki neutralizujące kwas solny w żołądku, częste płukanie jamy ustnej siemieniem lnianym, nie jem nic ostrego i wzdymającego. Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×