Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Macica jednorożna, wodniak jajowodu i endometrioza


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Miałam robioną lapariskopię ginekologiczną, ponieważ bardzo z mężem pragniemy miec dziecko, ale do tej pory nam się nie udawało. Staraliśmy się 5 lat i w końcu zaczęło się szukanie przyczyn naszych niepowodzeń. Laparoskopia wykazała u mnie macicę jednorożną połączoną tylko z lewym jajnikiem w którym na dodatek został wykryty wodniak jajowodu. Dodatkowo okazało się że mam wysoko zaawansowaną endometriozę z ogniskami na jelitach i jamie brzusznej oraz zaatakowany endometriozą cały prawy niefunkcjonujący jajnik i jajowód. Po laparoskopii lekarz powiedział mi że postarał się usunąć jak najwięcej ognisk endo, udrożnił lewy jajowód w którym był wodniak oraz sunął kilka torbieli i zrostów. Na jak długo działa takie udrażnianie jajowodu, po jakim czasie może zdarzyć się że jajowód znowu się zablokuje? Jakie są szanse na ciążę w takim przypadku, tym bardziej że jestem po trzydziestce. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na jak długo działa takie udrażnianie jajowodu, po jakim czasie może zdarzyć się że jajowód znowu się zablokuje? - Niestety, ale jednoznacznej odpowiedzi nie udzielę na to pytanie. Można tylko na chwilę, a może na wiele lat. Odpowiedzi na to pytanie bliżej powinien udzielić lekarz, który Panią operował, bo on widział najwięcej. Jakie są szanse na ciążę w takim przypadku, tym bardziej że jestem po trzydziestce. - Też trudno ocenić, raczej liczone poniżej 50%. Im dłużej nie będzie Pani zachodzić w ciąże po zabiegu tym szanse będą coraz niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×