Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie tkanek podskórnych w miesjcu nawracającego ropnia


Gość Justas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z powodu pojawiającego się u mnie ropnia okolicy krzyżowej i wiążącym się z tym uporczywym bólem kręgosłupa, zdecydowałem się na wycięcie tkanek podskórnych w miejscu nawracającego (już 3 raz) ropnia. Tu moje pytania: - jak głęboka będzie rana i jakie tkanki zostaną wycięte? - jak wygląda proces gojenia rany, jak długo trwa i co ze zmianą opatrunków - jak długi wiąże się z tym pobyt w szpitalu - czy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym ? i jak długo trwa Dodam jeszcze, że choruję na niedoczynność tarczycy co jak rozumiem wiązać się będzie z dłuższym pobytem w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

- jak głęboka będzie rana i jakie tkanki zostaną wycięte? Myślę, że chodzi o ropiejącą torbiel krzyżową, a nie nawracające ropnie tej okolicy ciała. W takim wypadku wycina się doszczętnie skórę wraz z tkanką podskórną głęboko aż do kości krzyżowej. - jak wygląda proces gojenia rany, jak długo trwa i co ze zmianą opatrunków Proces gojenia jest powolny, zazwyczaj przez gojenie rany przez ziarninowanie, w zależności od wielkości rany może trwać od 1 do 3 miesięcy, opatrunki zmieniane codziennie, na początku w Poradni Chirurgicznej - jak długi wiąże się z tym pobyt w szpitalu Takie zabiegi jeśli zmiana jest mała można wykonać ambulatoryjnie, jeśli zaś duża można na oddziale chirurgicznym w trybie 1-dniowym - czy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym ? i jak długo trwa? Wszystko zależy od wielkości zmiany do usunięcia, od znieczulenia krótkiego dożylnego, przez podpajęczynówkowe (*do kręgosłupa*) do miejscowego (bardzo mała zmiana). Zabieg z reguły krótki około 15-20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuje za tak szybką odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie. Moja zmiana ropna jest raczej średniej wielkości, ale jej umiejscowienie sprawia pewien dyskomfort o czym miałam się okazję przekonać przy zabiegach nacinania ropnia. Czy po wycięciu tkanek podskórnych w czasie rekonwalescencji będę mogła uprawiać sporty ? ( jak długa będzie musiała być przerwa w ich wykonywaniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×