Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jelita grubego z podejrzeniem przerzutów


Gość marusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Piszę , bo nie potrafię zrozumieć dlaczego rak dotyka najbliższe mi osoby?? Ostatnio dowiedziałam się, że mój wujek ma Ademocarcinoma tubulare intenstini crassi G2, lekarz napisał następujący opis badania: W zagięciu odbytniczo- esicym , 11cm od zwieracza odbytu okrężny naciek npl zwężający światło jelita i nie przepuszczający endoskopu- pobrano wycinki do badania hist-pat. Wniosek: nowotwór zagięcia odbytniczo- esiczego.Wujek miał robione TK i okazało się , że ma również guzy na wątrobie i podejrzewają że są to przerzuty. Pytanie czy na pewno to są przerzuty czy jakieś zmiany spowodowane przyjmowaniem leków? co teraz powinno się zrobić??czy wysłać wuja na operację czy poddać chemioterapii? dodam, że ma 80 lat i jest załamany bo myśli, że to wyrok:((((( USG jamy brzusznej wykazało w sąsiedztwie pęcherzyka żółciowego słabo wyodrębniajace się ognisko śr. 22 mm mogące odpowiadać meta. ogon trzustki słabo widoczny. jak działać? jak Mu pomóc?? co robić?jakie ma szanse ze z tego wyjdzie i jeszcze trochę pożyje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×