Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwierająca się rana szarpana na kostce


Gość ŁamAga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! W wakacje 16.08 przecięłam się nad jeziorem w wyniku czego koło kostki mam ranę 7,5x1,5cm. Rana była zaszyta siedmioma szwami z czego cztery środkowe się rozeszły. Ściągane szwy były 26.08. Zapisany został mi początkowo octenisept następnie maść betadine, argosulfan oraz sulcoseryl. Byłam już na wielu wizytach i za każdym razem przypisywano mi inny środek jw. Rana się otwiera i krwawi(co widać na zdjęciach) więc kompresy, które przykładam przyklejają się i nie zawsze mogę moczyć je w wodzie z mydłem aby swobodnie odeszły co skutkuje odrywaniem wierzchniej warstwy. Prosiłabym o poradę jak skutecznie przeprowadzić leczenie tej rany, gdyż przez cały czas odkąd usunięto szwy rana się nie poprawia. Link do zdjęć ran: http://szczegielniak.net46.net/CAM02829.jpg http://szczegielniak.net46.net/CAM02830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem w Poradni Chirurgii Ogólnej. Rana wygląda, że ziarninuje powoli i goi się wtórne. Jest wiele środków, nowoczesnych preparatów i opatrunków, które powinny przyspieszyć ten proces. Jeśli występuje podejrzenie zakażenia rany być może konieczne okaże się wykonanie posiewu celem badania mikrobiologicznego. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×