Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągły ból jelit i brak apetytu oraz spadek wagi


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W obrebie lewej strony brzucha bole widoczne wklesniecie uczucie skurczu jelit brak apetytu spadek wagi 42 lata 61kg zle samopoczucie uczucie przy jedzeniu przesytosci aczkolwiek poczatek jedzenia uczucie wypelnienia jelit wzdecia wyniki badan krwi normalne oczekuje na wyniki kolonskopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Dopiero badanie kolonoskopowe powinno wyjaśnić tą sytuację, a jeśli nawet kolonoskopia nie zdiagnozuje tego problemu być może dodatkowo trzeba będzie wykonać gastroskopię. O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taki problem.Od około 2 lat męczy mnie codzienna biegunka i bóle brzucha.Na początku zrobiłem wszystkie badania krwi , testy itp. I wszystkie były ok.Chodziłem od lekarza do lekarza i każdy dawał inne leki.Przyjmowałem chyba wszystkie leki którą są możliwe np. .Debretin, Xifaxan.Jedni lekarze mówili ze to Zespół Jelita ini ze to Leśniewski.Rok temu zrobiłem kolanoskopie i gastroskopie w której wyszła nieduża przepuklina rozworu przełykowego i gużki krwawicze 2 i 3 stopnia.Biegunka dalej trwała.Czy coś zjem czy nie to kilka razy muszę pilnie do toalety.Odstawiłem wszystkie owoce,soki,napoje, warzywa surowe.W sumie praktycznie wszystko co lekarze zalecali aby nie jesc.Jednak to nie pomogło.Jedynym lekiem który pomaga na jakiś czas to laremid.Doszło do tego ze aby funkcjonować zawodowo i prywatnie muszę zjeść 2 -3 opakowań.Międzyczasie lekarze robili testy na bakterie, posiewy kalu, pasożyty itp. Jednak nie wyszło nic.Przyjmowałem też leki na uspokojenie gdyż jeden z lekarzy uważał ze to może w związku z stresem.Nic nie pomaga.Zrobiłem test na bolerioze i tez nic.Miesiąc temu znowu zrobiłem kolanoskopie i tomografię komputerowa jamy brzusznej i miednicy jednak wyszło tylko to co rok temu a lekarz zalecił dalsze leczenie u gastroenterologa.Jest to strasznie męczący problem, ciągła biegunka która utrudnia życie, dodatkowo ciągłe bulgotanie, jezdzenie i bóle brzucha.Może ktoś z Was cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×