Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadmierna potliwość u dziecka


Gość Gosia31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje dziecko od urodzenia ma problem z nadmierną potliwością. Ma prawie 11 lat. Myślałam wcześniej że może to niedoczynnosc tarczycy, ale pod wzg endokrynologicznym jest wszystko w jak najlepszym porządku. Byłyśmy w różnych poradniach. Na pewno jest problem z metabolizmem (np. podwyższony aspat). Przy porodzie doszło do niedotlenienia mózgu. Moje pytania: - czy potliwosc może miec związek z zaburzeniami metabolizmu - czy słusznie zakładam że zaburzenia metabolizmu są skutkiem niedotlenienia? (czytałam ostatnio że uszkodzenia ukł. nerwowego mogą miec wpływ na metabolizm). Jeszcze do głowy przychodzi mi alergia. Może potliwosc to reakcja obronna organizmu... Dziękuję za możliwosc konsultacji i z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia31

Byłyśmy u dermatologa jak Córka była młodsza. Jest uczulona na cytrusy i czekoladę. Nie robiłyśmy nigdy testów w poradni alergologicznej (jesteśmy przed). Wiedziałam że jest uczulona bo miała wysypkę na brzuchu, nogach. Teraz może wysypka jest mniejsza, ale bardzo swędzi Ją skóra, dlatego w ogóle unikamy ww produktów. Na wszelki wypadek mam masc (robioną na zamówienie w aptece) którą przepisała Pani dermatolog. Wcześniej stosowała gotowe maści ale dowiedziałam się że zawierają sterydy i poprosiłam o zmianę. Córka ma suchą skórę. Jak była młodsza stosowałyśmy płyny do kąpieli jak przy atopowym zapaleniu skóry. Pisze Pan że nadmierna potliwosc może miec związek z układem nerwowym. Jaki związek ma z tym dermatolog? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×