Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaste zgrubienie nad jądrem


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku lat, sam dobrze nie pamiętam nawet od kiedy... po prawej stronie moszny nad jądrem mam takie zgrubienie najbardziej jest widoczne gdy moszna jest napięta lub gdy leże i moszna jest luźna wtedy widać że prawa strona moszny jest większa od lewej i ma zarysy kulki. Nie zwracałem na przez te kilka lat jakoś specjalnie uwagi pamiętam że na komisji wojskowej zapytałem co to może być, odpowiedziano mi że może to być taka moja *uroda* i tak to jakoś zlekceważyłem. Ostatnio jednak zacząłem czuć lekki dyskomfort i tak jakby zrobiło się to większe, mój ojciec zmarł na raka jądra więc ja zacząłem lekko panikować że to może to chociaż nie ma to zbyt dużego związku z jądrami, udałem się więc do lekarza rodzinnego który mnie zbadał i nic specjalnego nie stwierdził dał mi więc skierowanie na USG do urologa. Spodziewałem się oczywiście najgorszego lekarz mnie przepadał palpacyjnie oraz zrobił USG jego diagnoza była taka że wszystko jest w porządku żadnej patologi nie stwierdza i że jedynie pod lewym jądrem są małe żylaki, zacząłem go pytać więc dlaczego mam takie zgrubienie odpowiedział że może to być od kręgosłupa, przepisał mi jeszcze badania na markery itp. ale powiedział że to w celach kontroli ponieważ u mnie w rodzinie wystąpił rak, żebym sobie zrobił w przyszłym roku i umówił na wizytę. No ale mnie dalej zastanawia co to może być ? Czy to wina kręgosłupa czy coś innego, dodam też że za młodu miałem problemy z pachwinami od gry w piłkę, nie raz też dostałem piłką w *jaja* czy inne tego typu urazy. Zastanawia mnie też czy to może nie przepuklina się powiększa(tyle żę lekarz nie widział by tego na USG?) ostatni rok dużo pracuję po12 godz. dźwigam dość sporo i przeciągam, nigdy nie miałem silnych rąk od młodego jak coś robiłem to nie raz bolał mnie brzuch czy właśnie plecy. pozdrawiam Paweł 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×