Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niższa ampllituda odpowiedzi z nerwu udowego


Gość Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o interpretacje wyniku ENG i EMG: W badaniu stymulacyjnym stwierdzono: czas przewodzenia i aplituda odpowiedzi w zakresie nerwów udowych prawidłowe. Zapis wysiłkowy z m. czworogłowego uda prawego pośredni ubogi o ampl. 0,5-0,8 mV (problemy z uruchomieniem mięśnia. Średnie wartości parametrów PCJR i wskaźnik wielkości mieszczą się w granicach normy. W spoczynku cisza elektryczna. Wnioski: Wynik badania mieści się w granicach normy (aczkolwiek amplituda odpowiedzi M z nerwu udowego prawego niższa niż w badaniu poprzednim). W mięśniu czworogłowym brak cech czynnego odnerwienia, brak cech reinerwacji (zwraca uwagę dwie JR znacznie powyżej normy). Poprzedni wynik ENG i EMG: Badanie przewodnictwa nerwowego w zakresie nereu udowego prawego w granicach normy neurofizjologicznej. Zapis EMG z mięśnia prostego uda prawego z cechami uszkodzenia neurogennego ( w spoczynku poj. fibrylacje, czas trwania PJR nieznacznie wydłużona, amplituda podwyższona, zapis wysiłkowy pośredni). Miałam wypadek, jestem rok po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Zanik mięśnia czworogłowego powstał jeszcze przed operacją pomimo regularnej rehabilitacji (na którą w dalszym ciągu codziennie uczęszczam). Obecnie mam zanik w zakresie mięśnia obszernego bocznego i obszernego przyśrodkowego (ponad 50% masy). Różnica w obwodzie uda to ponad 5 cm między chorą, a zdrową nogą. Byłam u kilku specjalistów, niektórzy nie wiedzą z czego wynika zanik, a inni, że uszkodzone zostały nerwy co doprowadza do zaniku. Bardzo proszę o interpretację wyników i możliwe pokierowanie jakie jeszcze badanie mogłabym wykonać, aby lekarze mogli wystawić mi poprawną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×