Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenia wewnątrzłąkotkowe stopnia II


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, Ogólnie jestem osobą aktywną kiedyś starałam się systematycznie biegać do czasu, gdy kolano podczas wysiłku zaczynało boleć i zbierała się *woda* z boku kolana. Następnego dnia ból przy wchodzenie/schodzeniu po schodach. Ból po założeniu butów na obcasie. *Woda* ustępowała po 1 dniu. Zrobiłam przerwę miesięczna od aktywności, bo myślałam, że to przetrenowanie jednak nadal było to samo później półroczną i nadal to samo. Od tego czasu kolano przerażająco chrupie. I pojawia się uczucie blokady czasami jak nie może przeskoczyć *chrupnąć* coś w nim to trudno mi na nim ustać. Czasami wystarczy mocno kolano docisnąć dłonią kolano i przeskoczy wydając dźwięk łamiącego się próchna. Lekarz skierował mnie na RM kolana lewego a oto jego wynik: *Uszkodzenia wewnątrzłąkotkowe stopnia II-ego w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej. Poza tym łąkotki boczna i przyśrodkowa o prawidłowej intensywności sygnału. Więzadła: krzyżowe, poboczne oraz rzeki - prawidłowe. Chrząstki stawowe w przedziale przyśrodkowym zwężone, niejednorodne - raczej chondromalacja II-ego stopnia. Rzepka tup III wg Wiberga. Chrząstka rzeki niejednorodna. W kłykciu przyśrodkowym kości piszczelowej najpewniej wysepka kostna wielkości 15mm- wskazane Tk dla dokładnej ceny i potwierdzenia wysepki kostnej. Poza tym struktura kostna prawidłowa.* Czy ktoś jest w stanie rozszyfrować, co to takiego i czy będę mogła wrócić do biegania? Obiecałam sobie na wiosnę przebiegnięcie maratonu &#8211* to takie marzenie życiowe!! Bardzo proszę o opinie. DZIĘKUJE SERDECZNIE!! PS: nie wiem czy wiek odgrywa jakaś rolę, ale gdyby to &#8211* 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×