Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fioletowe poduszeczki wypełnione powietrzem a hemoroidy


Gość maestroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podejrzewam,że mam hemoroidy(może nie :)) i piszę aby potwierdzić lub zaprzeczyć tej tezie. Nie wiem jak wygląda odbyt u normalnego człowieka,ale u mnie wygląda to tak : wokół są poduszeczki/pęcherzyki jakby powietrza,nie są one duże,ale widać jakby wypuklenie,podchodzą pod kolor fioletowy.Palcami rozszerzam na obie strony i w zasadzie nic tam nie widać niepokojącego - żadnej krwi ani czegoś podobnego. Pamiętam,że kiedyś miałem kropki krwi na papierze toaletowym,jednak krwawienie występuje rzadko bądź wcale. 1 raz na dwa miesiące średnio. Ból nie występuje. Wspomnę,że 3 msc temu miałem operacje na przepuklinę pachwinową i od tamtej pory moja aktywność fizyczna bardzo spadła,dodatkowo nie jem za dużo owoców i warzyw. Czy to rzeczywiście hemoroidy? Jeśli tak,to czy można obejść się bez szpitala,lekarza itd? Proszę o odpowiedź oraz o podanie informacji aby wyleczyć się tzw *leczeniem zachowawczym*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Rzeczywiście taki obraz zmian w odbycie i takie dolegliwości jak Pan opisuje świadczy o chorobie hemoroidalnej. Aby to jednak ewidentnie potwierdzić trzeba z tym problemem bezpośrednio udać się do lekarza (badanie palcem przez odbyt). O leczeniu zachowawczym można poczytać sobie w internecie na wielu stronach (najskuteczniejsze leki jednak są na receptę). Jednak niekiedy leczenie zachowawcze jest niewystarczające i trzeba leczyć operacyjnie. O tym jednak musi zadecydować lekarz najlepiej chirurg po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co napisałem mógłby Pan powiedzieć,który to jest stopień(czytałem,że jest 4 stopnie)? Czy są to zewnętrzne czy wewnętrzne? Czy maść wystarczy np procto glyvenol? Przypomnę jeszcze raz,nie ma bólu ani nic podobnego,ślady krwi tak rzadkie jak wygrane naszej reprezentacji w piłce nożnej. Niestety,do lekarza się nie wybiorę,chyba,że w ostateczności. A i jeszcze jedno,załóżmy,że to nie są hemoroidy,czy stosowanie wyżej wymienionej maści bądź innej może mi zaszkodzić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×