Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i skrzypienie po szyciu łąkotki


Gość M

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu miałem szytą łąkotkę przyśrodkową oraz usuniętą część łąkotki bocznej. Przed zabiegiem podszedł do mnie asystent ordynatora, powyginał mi kolano i stwierdził, że mam zerwane ACL (rezonans brzmiał tak *podwyższony sygnał w rzucie ACL* brak możliwości prześledzenia ciągłości włókien* kątowe ustawienie PCL - cechy zerwania*). Dodam tylko, że normalnie biegałem, jeździłem na rowerze, nie odczuwałem bólu. Jedynym dyskomfortem był fakt, że nie mogłem do końca zgiąć nogi tylko tak do 100-110 stopni mniej więcej, dalej nie szło, jakby jakaś blokada. Na wypisie ze szpitala miałem zatem napisane przy rozpoznaniu *uszkodzenie obu łąkotek, zerwanie ACL*. Miałem się zgłosić za 2 miesiące, pracować nad nogą i mięśniem. Byłem ostatnio u ordynatora na tej wizycie, który powyginał mi kolano jak ten jego asystent i stwierdził, że jego zdaniem więzadło dobrze się trzyma, a on nie czuje niestabilności. Co więcej, rehabilitantka u której byłem wczoraj stwierdziła dokładnie to samo. Kazał mi się zgłosić za miesiąc, ale jego zdaniem rekonstrukcja nie będzie raczej potrzebna. Teraz moje pytanie: czy podczas artroskopii nie był cały staw oglądany czy jak, że tutaj jedno, na rezonansie co innego, a lekarz mówi jeszcze co innego ? Po drugie jak ćwiczę sobie ten mięsień to momentami odczuwam ból z boku kolana (po wewnętrznej stronie) oraz z tyłu kolana. Zdarza się też czasem, że kolano skrzypi co nie powoduje żadnego bólu, ale niezbyt przyjemnie brzmi. Czy jest to spowodowane słabym mięśniem ? Cały czas utykam, chodzę w ortezie, czuje, że ta noga jest dużo słabsza, zarówno mięsień 4głowy jak i 2głowy. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×