Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Maziówka z cechami przerostu i pogrubiona gęsia stopa ścięgnista


Gość agnieszka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka.maksimczyk 2

Witam .Od 4 lat walcze leczenie klona . Ponieważ okazało ze mam pod kolanem guza , nie wiadomo co to za guz , bo żaden lekarz nie stwirdzil dniagnozy . Bylam leczona roznymi lekami ,chodziłam od lekarza do lekarza i nic. Chodzilam na zbiegi nie pomagaly mi i jeszcze gorzej mnie bolało kolano.Mam prace która wykonuje na nogach 8 godz.Jet mi ciezk z tym kolanem , coraz gorzej mnie boli i odczuwam bole az do biodra. Jest mi bardzo przykro ze lekarze ortopedzi nie lecz tak jak jest . Ostatnio bylam u lekrza rodzinnego stwierdził ze to jest guz bakera . Chcialabym żeby mi go wycieli i by był spokoj . A nie tak jak lekarzy odpowiedzi slysze ze nie wiedza co to jest i nie będą tego rusac . Prose jakiegoś lekarza o jakas odpowiedz lub jakiegoś specjalisty . Jestem bardzo rozczarowana.Zaczyna mi drewiedz noga i czucia czasami nie mam . Boje się ze przestane chodzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka.makimczyk 2

Proszę o jakas odpowiedz rade co można zrobić , żeby tego guza pod lewym kolanem nie mieć . Staw kolanowy ze zwiekszona iloscia plynu.Maziówka z cechami przerostu . Okrywa chrzestana na kosci udowej w widocznym zakresie bez patologii. Nie wielka wyrośl kostna (1-2 mm)na stawowym końcu piszczelipo stronie przyśrodkowej .Troczki rzepki bez zmian. Okolica przyszczepu bliższego więzadła rzepki prawidłowa. Kaletka przedrzepakowa prawidłowa. Gesia stopa ścięgnista z pogrubiałymi 1-5 raza w stosunku od strony prawej. Więzadło strzałkowe prawidłowe. Pasmo biodrowo - piszczelowe, m dwugłowy uda prawidłowe. M . podkolanowy prawidłowy.Więzadło krzyżowe i tylne bez pogrubienia.OKolica przyudowego i krzyżowego prawidłowa . W ocenie dynamicznej przemieszczenie uda względem goleni 0,4-0,5 cm.Łąkotka boczna i przyśrodkowa w widocznym zakresie bez patologii. W dole podkolanowym torbiel . On tak i preszkadza , jeżeli ktoś takie cos ma niech odpisze, lub jest po peracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W tej sprawie trzeba przeprowadzić dokładną diagnostykę czyli przynajmniej wykonać USG okolicy podkolanowej (a być może i rezonans magnetyczny). Dopiero z tym wynikiem skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. Zazwyczaj w tej okolicy lokalizują się torbiele Bakera, które zazwyczaj wymagają leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba w takim przypadku przeprowadzić dokładną diagnostykę czyli przynajmniej wykonać USG okolicy podkolanowej (a być może i rezonans magnetyczny). Dopiero z tym wynikiem skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. Zazwyczaj w tej okolicy lokalizują się torbiele Bakera, które najczęściej wymagają leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×