Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki gastroskopii przed wizytą u lekarza


Gość karasiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karasiczek

Witam, we wtorek wybieram sie do gastroenterologa ale chcialabym mniej wiecej wiedziec co mi wyszlo w dzisiejszej gastroskopii. W lipcu zaczelam miec dziwne uczycie w zoladku. Wynik z kalu na antygen HP dodatni. 1 eradykacja za mna ale lekke pobolewania byly nadal stad skierowanie na gastro (choc po odstawieniu Controlocu przed zabiegiem wiekszosc dolegliwosci ustapila, mam wrazenie ze controloc powodowal bole w nadbrzuszu) Wynik zabiegu: Test ureazowy: ujemny Przelyk bez zmian. Linia Z polozona na gornej granicy faldow zoladkowych. Wpust od gory i w inwersji bez zmian. Zoladek podatny. Dno i trzon zoladka bez zmian. W antrum liczne afty. Pobrano wycinki do badania hist-pat. Odzwiernik bez zmian. Opuszka dwunastnicy znieksztalcona. Czesc zstepujaca dwunastnicy bez zmian. Dziekuje za interpretacje i zasugerowanie czy cos oprocz diety moze mnie czekac w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej wyniki są prawidłowe i nie ma powodu do obaw. Dieta powinna być wystarczająca. Oczywiście dalsze postępowanie będzie też zależne od wyniku histopatologicznego z pobranych aft z żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karasiczek

Dziekuje. Udalo mi sie dostac szybciej do lekarza :) Dostalam Helicid 20 (z racji zlego znoszenia Controlocu) przez kolejne 3 miesiace + dieta. Zapomnialam jedynie zapytac: ile moze trwac takie leczenie? Od 2,5 miesiaca jestem juz na diecie, lekach hamujacych wydzielanie sokow zoladkowych (ok. 2 miesiace), HP *wytepione*. Troszke dziwi mnie, ze mam silne zapalenie zoladka. Nie jestem pewna jaki stan byl na poczatku objawow, gdyz wtedy nie mialam gastroskopii. Byc moze jest lepiej. Jednak zastanawia mnie czy to kwestia pol roku, roku. Po jakim czasie wskazana jest kontrolna gastroskopia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×