Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szybkorosnący, odkształcający się guz w okolicy pożuchwowej


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 52 lata i jakieś 3 tygodnie temu zauważyłam pod swoją żuchwą guza o średnicy ok 2cm. Guz bardzo szybko rośnie bo po trzech tygodniach jest wielkości pięści, rozchodzi się od okolic ucha do brody, jest o średnicy około 15cm. Na początku był bezbolesny, teraz na skórze widoczne jest zaczerwienienie i boli przy ucisku jak przy stanie zapalnym. Zauwazyłam, że się odkształca pod wpływem nacisku. Byłam u laryngologa, który przepisał mi antybiotyk. Po USG dostałam wynik: *...uwidoczniono dużą heteroechogeniczną strukturę o zróżnicowanych echach, płynowo litej strukturze o zróżnicowanym przepływie, sięgającą linii pośrodkowej i modelującą struktury w sąsiedztwie. Obraz odpowiada Tu w szerokim tego słowa znaczeniu, w pierwszej kolejności związany ze ślinianką podżuchwową. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Lewa ślinianka podżuchwowa niepowiększona, jednorodna.* Nie wiem co oznacza wynik z USG, z wyglądu przypomina to tłuszczaka, jednak nie pasuje mi to że guz powiększył się w bardzo szybkim tempie i skóra jest zaczerwieniona. Mam zalecenie na tomografię i biopsję, jednak zanim dostanę się do odpowiedniego lekarza proszę o opinię. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To prawdopodobnie według opisu z USG guz w zakresie ślinianki podżuchwowej. Niektóre guzy ślinianek rozrastają się w bardzo szybkim tempie. Dopiero TK oraz biopsja guza zapewne jednoznacznie określą czym jest ta zmiana guzowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×