Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szerokopodstawna wpuklina krążka międzykręgowego


Gość ajsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od grudnia 2012r. miałem zawroty głowy, czułem się niedotleniony, cały czas byłem rozkojarzony. Odczuwałem lekki ból z lewej strony szyi. W lutym 2013r. doszło drętwienie dwóch palców u lewej dłoni. W maju 2013r. zrobiłem sobie rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, wynik badania był następujący: Wygładzona lordoza szyjna. Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa. Umiarkowana dehydratacja i niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego C5/C6. Szerokopodstawna, prawostronna wypuklina krążka C3/C4 wraz z zaostrzeniami na tylnych krawędziach trzonó modelują worek oponowy. Szerokopodstawna, lewostronna wypuklina krążka C5/C6 uciska worek oponowy. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. Od maja 2013r. do czerwca brałem leki typu mydocalmforte, nie było poprawy samopoczucia, więc w lipcu i sierpniu brałem vestibo Od lipca 2013r. odbyłem rehabilitację, prądy elektromagnetyczne , prądy DD, jonoforeza, ćwiczenia manualne, oraz masaże. Po rehabilitacji było lepiej przez pewien moment. Po rehabilitacji zacząłem sam ćwiczyć oraz pływać na basenie co jakiś czas. ( to pomaga, ale dolegliwości nawracają Od października do lutego odbyłem 5 spotkań u *znahora*, nastawiał mi kręgosłup. Sesje pomagały, czułem ulgę , ale na krótki okres. Od stycznia 2014r. od tego codziennego bólu głowy (przeważnie o poranku) zacząłem być coraz bardziej nerwowy, rozdrażniony. Neurolog przepisała mi citabax20, brałem ten lek w lutym oraz w marcu, przerwałem go brać brałem kwiecień, maj, miałem go brać jeszcze w czerwcu oraz w lipcu, doszedłem do wniosku, że nie pomaga i go nie biorę. W kwietniu 2014r. odbyłem 10 zabiegów kriokomory, pomogło, ale na krótko. Obecnie, wstaje i ćwiczę szyję codziennie rano, raz w tygodniu chodzę na basen, wszystko to pomaga, ale za słabo. Mam już dość takiego życia, cały czas odczuwam ból głowy, szyi z lewej strony, chodzę rozdrażniony, czasami drętwieją dwa palce u lewej dłoni. Co proponujecie w moim przypadku, zmianę neurologa, więcej ćwiczyć ,odpowiednia poduszka, kolejna rehabilitacja? Odbyłem również konsultację z neurochirurgiem, przepuklina nie jest operacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×