Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jedno jądro mniejsze od drugiego a płodność


Gość Michal1992pe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal1992pe

Witam. W dzieciństwie miałem zabieg sprowadzenia prawego jądra. Sprowadzone jądro jest o wiele mniejsze (gdzieś 1/5 wielkości prawego) od prawego. Nic mi z nim nie dolega, nic nie boli. Jest tylko tak jakby wyżej **podwieszone?**. Zastanawia mnie czy nie zaburzy to płodności u mnie? Z tego co pamiętam lekarz w tedy mi tłumaczył, że potrzebna jest ta operacja abym mógł mieć dzieci. W związku z tym nasuwa się pytanie: Czy to, że jest o wiele mniejsze nie zaburzy możliwości zapłodnienia partnerki? Zapytałbym mamy lecz jest to krępujące bardzo dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Aby to konkretnie sprawdzić wystarczy wykonać badania nasienia oceniające jego jakość. Wcale nie jest powiedziane, że mniejsze jądro może spowodować niepłodność. Ale, żeby mieć w tym względzie pewność należałoby wykonać badanie laboratoryjne spermy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oskar 14 lat

To nic nie zmieni tylko tyle ze będziesz odczuwał dyskomfort psyhiczny ze względu na małe jądro...Gdzies czytałem że 1 jądro potrafi na 100% użycia wyprodukowac 2.5 razy wiecej plamnikow niż normalnie ale pracuje na wysokich obrotach tylko w sytuacji kryzysowej np. Brak 1 jadra z powodu raka, czy właśnie drugie jądro o mniejszej wydajności. Mam nadzieje ze pomoglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×