Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ruchoma gumka po operacji gumkowania hemoroidów metodą Barona


Gość udręczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość udręczona

Witam wszystkich w czwartek mialam zabieg gumkowania chemoroida ktury znajdowal sie wewnatrz. nie byl on wielki. w piatek odpadla gumka nie wiem czy tak powinno byc.strasznie boli przy wyproznianiu a minely 4dni. ciagle leci jakas wydzielina pomieszana z krwia. kiedy sie wyprozniam wychodzi tez ta gulka na zewnatrz na i jest taka zaciemniona nie wiem czy to strup czy to jakis obrzek. ale kiedy pozniej ona sie spowrotem wchlania do srodka to strasznie boli i ta kwychodzi i wchodzi sobie kilka razy dziennie a ja przezywam męki bo mnie az wykreca. w nocy nie moge spac. ze wzgledu na bol nie moge sie tez wyproznic mimo parcia. wlasnie przez to parcie ta gulka siep rzemieszcza powodujac ze chyba niedlugo zwariuje. co mam robic. czy to normlane kiey to przejdzie. przylecialam do polski an 2tygodnie i musze sie teraz cale 2tygodnie meczyc zamiast korzystac z wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety, ale po tego typu zabiegu często występują przez okres około 1-2 tygodni takie dolegliwości zanim wykrzepiały żylak na skutek gumkowania nie wydzieli się. Trzeba być cierpliwym stosować odpowiednie maści znieczulające i leki przeciwbólowe, poprawiające gojenie. Powinien w tym względzie zabezpieczyć Panią chirurg, który wykonywał zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość udręczona

niestety lekarz nie poinformowal mnie o niczym. nie przepisal tez zadnych lekow przeciwbolowych. nie powiedzial jak to bedzie wygladac po zabiegu. jedyne co uslyszalam to **po zabiegu wszystko sie wchlonie zapraszam na kontrole za 2tygodnie**. jakei masci powinnam stosowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×