Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz pod żuchwą przy opryszczce na ustach


Gość Mami235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Parę dni temu wyskoczyła mi opryszczka i tego samego dnia wyczułam guzek pod żuchwą wielkości piłki pinpongowej. Jest on lekko widoczny gdy przechylę głowę do tyłu i wtedy też czuję że mi przeszkadza. Oprócz tego czuję go jak schylę głowę do dołu. Jak trzymam głowę normalnie to go nie widać i trzeba lekko nacisnąć palcem aby go wyczuć. Guzek ten nie jest ruchomy a przy naciskaniu trochę boli. Po raz pierwszy coś takiego mi wyskoczyło i jestem tym zaniepokojona. Zęby mnie nie bolą a kanałowe leczenie mam w górnych zębach. Czy to może być powiększony węzeł chłonny od opryszczki? Dodam że wybiorę się z tym do lekarza ale na razie nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapewne jest to właśnie odczynowo powiększony węzeł chłonny podżuchwowy na skutek przebytej opryszczki. Celem jednak dokładnej oceny guza można w tym kierunku ewentualnie wykonać USG. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiła mi się opryszczka w nosie na chrząstce i w nie długim czasie zaczął boleć mnie policzek, gdy dotykam policzka od zewnątrz jak i od wewnątrz odczuwam guzek który mnie boli. Nie jest on widoczny z żadnej strony i dlatego nie wiem czym jest on wypełniony. Byłam z tym u lekarza który stwierdził że jest to zatkana ślinianka. Tylko dziwi mnie to że guzek jest większy jak mam opryszczkę i tylko w tedy mnie boli. Czy ktoś może wie co to może być albo jak tego się pozbyć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×