Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból guzka w tarczycy


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na ostatnim badaniu usg tj. 11.06.13r., wyszło że gruczoł tarczycowy dwupłatowy, położono prawidłowo, powiększony, o niejednorodnej i wzmożonej echogeniczności. płat prawy o wymiarach 51x30x22mm, zawiera kilka guzków normoechgenicznych o srednicy do 14mm w okolicy bieguna dolnego zmianę ogniskowa lita hipoechogeniczną o średicy 9mm. płat lewy w wym. 53x37x32mm zawiera w części środkowej kilka guzków normoechogenicznych o średnicy do 12mm. Cieśń niezmieniona i nie[przemieszczona o grubości do 4mm. Wezły chłonne szyi bez zmian. śliniaki bez zmian w obrazie USG. Do lipca 2014r stosowalam proszki euthyrox N15, W dniu 07.07.14r zrobilam badanie z krwi FT3- 4,58pg/mi FT4-14,570 pmol/l TSH3- 0,904ulU/ml Byłam u swojego endokrynologa która po zobaczeniu stwierdziła ze muszę poddać się operacji, dopiero po przejzeniu badań i zbadaniu zaleciła kontrol w lutym 2015r i odstawieniu lekarstwa tłumacząc że nie pomagają tylko zaczynają szkodzić. dzisiaj zacząl mnie boleć guzek po prawej stronie jak dotykam szyji w tym miejscu. Czy powinnam być zaniepokojona?. Nadmieniam że na moje oko i Pani doktor guzki się powiększyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej to nic niepokojącego. Zresztą zazwyczaj guzki tarczycy nie powodują dolegliwości bólowych chyba, że są bardzo duże (np. powyżej 5 cm średnicy). Proszę nie ugniatać tej okolicy ciała, a jeśli ból nie ustąpi radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×