Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnięcie i obrzęki po złamaniu 5 kości śródstopia


Gość Pawełsl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złamałem 5 kosc śródstopia bez przemieszczenia w 2 miejscach. Po 4 tyg mam ściągnięty gips i juz chodze delikatnie utykajac noga nie boli moze czasami minimalnie.Lecz problem polega na tym ze strasznie mi puchnie okolice kostki i trochę stopy .Czy to jest normalne przy tych złamaniach ? Chodzi o ścięgna ? Sam juz nie wiem co mam robic pracuje przy taśmie wiem ze noge troche przesilam. Czy powinienem jeszcze dac odpocząc nodze ? i odpuscic z praca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy to jest normalne przy tych złamaniach ? - Tak, niestety tak właśnie bywa po tego typu złamaniach. Chodzi o ścięgna ? - Nie, to jeszcze obrzęk tkanek otaczających miejsce złamania. Czy powinienem jeszcze dać odpocząc nodze? i odpuscic z praca? - Raczej tak i myślę, że najbliższe jeszcze 2 tygodnie trzeba by odciążyć stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to ze kość nie jest jeszcze zrośniętał takk . Po dwóch tyg. od złamania miałem kontrol rtg. Lekarz powiedział ze wszystko ładnie sie zrasta.. Po 4 ściągniecie gipsu i na tym sie skończyło.Czy moge nakładać opaske uciskowa na stope skoro mi puchnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi noga puchnie i to już długo po zdjęciu gipsu .Z 3 tygodnie temu zdjąłem gips i cały czas jest spuchnieta.Co gorsze lekarz żle założył gips ,nie zabezpieczył palcy stopy i niefortunnie uszkodziłem kość i doszło do przemieszczenia .Teraz nie wiem co robić czy mi 2 raz zoperują.A noga spuchnięta i nawet na niej nie chodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×