Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa i trudności w schylaniu się


Gość werus9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem polega na tym, że od około 2 tygodni strasznie boli mnie kręgosłup. Zawsze miałam z nim problemy ale aż takich to nigdy. Nie mogę się schylać, zawiązanie buta czy założenie spodni przyprawia mnie o ogromny ból, jak siedzę i leżę również odczuwam ból. Ostatnio chciałam podnieść coś z podłogi to jak wstałam nie mogłam ok 20 min stanąć na prawą nogę. Co to może być? Dodatkowo załączam wyniki mojej tomografii : płycenie lordozy lędźwiowej, krąg przejściowy TH13, nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów najpewniej jako wyraz zaburzeń kostnych, centralna protruzja tarczy międzykręgowej L4-L5 z zaznaczonym uciskiem struktur wewnątrzkanałowych, tylne uwypuklenie tarczy międzykręgowej L5-S1 z impresją struktur wewnątrzkanałowych. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ten stan związany jest z przepukliną jądra miażdżystego krążków międzykręgowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa, która uciska na korzenie nerwowe i sam rdzeń kręgowy. Leczeniem powinien zając się neurolog. Do rozważenia konsultacja z neurochirurgiem (podjęcie decyzji co do leczenia operacyjnego), wykonanie rezonansu magnetycznego i oczywiście rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ale przez wiele lat cierpiałem z podobnych do Twoich powodów. Miałem także stwierdzoną badaniem MR między innymi: *przepuklinę centralno-lewostronną na poziomie L5-S1 z uciskiem worka oponowego i lewego korzenia nerwowego oraz protruzję centralno-dwuboczną na poziomie L4-L5 powodującą ucisk na przednią powierzchnię worka oponowego i korzenie nerwowe*. Pełen opis badania MR mogę wysłać. Pierwsze skierowanie na operację miałem w 2010 roku. Ratowałem się fizjoterapią, która pomogła mi dotrwać do 2012 roku. Na przełomie 2012-2013 już normalnie nie mogłem żyć. Nie mogłem jeździć samochodem, po schodach chodziłem podpierając się kulą rehabilitacyjną. Jadłem stojąc. Od mniej więcej roku żyję normalnie i nie miałem operacji. Nie jeden raz pisałem o tym w internecie, ale zawsze spotykałem się z odpowiedziami, że jestem handlowcem, który promuje wyrób jakich wiele jest na rynku. Nie jestem handlowcem, mam 70 lat i naprawdę to urządzenie działa. Odwiedź stronę http://www.vitafon.pl/ a ja mogę tylko napisać, że dzięki temu urządzeniu nie myślę już o operacji tylko normalnie żyję. Sześciu moich znajomych (z różnymi dolegliwościami), którzy zdecydowali się spróbować informują o pozytywnych efektach. Szczerze radzę spróbować po konsultacji z lekarzami tej firmy-kontakty są na tej stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×