Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozsiane zmiany hypodensyjne w wątrobie


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 4 miesięcy zmagam się z bolesną wątrobą. Dwukrotnie ból unieruchomił mnie i potrzebna była pomoc ambulatoryjna. Podano mi silne leki rozkurczowe + przeciwbólowe. Wynik tomografii: W otrębie całej wątroby rozsiane zmiany hypodensyjne we wszystkich fazach, największe w okolicy segmentu 7 i 8 wielkości 5-6 mm. W segmencie 2 zmiany o wielkości 7 mm. Poza tym kilka mniejszych zmian. Ponadto w segmencie 7 zmiana o wielkości 29 mm, która wzmacnia się w fazie tętniczej brzeżnie, niejednokrotnie z wypełnieniem centralnej części w fazie żylnej i opóźnionej. W sąsiedztwie tej zmiany ognisko wzmocnienia ok. 5 mm. Wizytę w poradni chorób wątroby mam dopiero za 2 miesiące. Do tego czasu lekarz każe łykać no-spę (nic nie pomaga :-() Co mogą oznaczać te zmiany? Lekarka wspomniała, że skoro tak mocno mnie to boli, to może być bąblowica wątroby. Czy wynik tomografii na to wskazuje? Jak radzić sobie z bólem, muszę przetrwać jeszcze dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zmiany są nietypowe i niejednoznaczne. Być może będą wymagały jeszcze poszerzenia diagnostyki w rezonansie magnetycznym. Oczywiście mogą wskazywać na występowanie bąblowca, ale jest to niepewne. No-Spa raczej w przypadku takich zmian nie pomoże i trzeba zastosować leki typowe przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×