Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zbliznowacenia mogące powodować kolizję z korzeniami nerwowymi


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Prosiłabym o interpretację moich wyników badać i jeśli to możliwe to o jakaś pomoc w moich silnych bólach.Miałam 8 operacji kręgosłupa , po pierwszej było wszystko dobrze ,potem miałam czekać na gorset ale wyszło tak że podnosili mnie z łóżka bez niego. Śruby, implanty się wyrwały, do dwóch tyg miałam kolejną operację. W tedy zaczął się dla mnie koszmar , ponieważ od tej drugiej dokuczały mi straszne ostre pieczenia przeszywające w odcinku lędzwiowym, promieniującym do prawego biodra ,pachwiny i do uda czasem aż prąd dojdzie do palców.Oprócz tego udo, łydka stale ostro piecze tragedia Na drugi dzień czy za dwa dni bóle się zmieniają, czyli zamiast pieczenia to mnie strasznie mocno ćmi ,łupie odcinek lędzwiowy, pośladek , kolano kostki , palce u nogi . Bardzo mocno cierpię kolejne zabiegi to poprawki lub robili lekarze żeby mi ulżyć w bólu ale niestety ten koszmar trwa do dziś .Przyjmuję na stałe leki neurologiczne, przeciwbólowe. Próbowałam różnych innych leków z tej grupy i bez efektów lub na parę miesięcy bywała ulga a potem znowu wracało.Bardzo proszę o radę pomoc dlaczego to tak jest i czemu tak długo?Czy kiedyś to przejdzie?Co mam dalej robić?????? Wszystko to mnie przytłacza męczy , jestem załamana a mam 27lat i całą prawie młodość cierpię. Beata MRI kręgosłupa lędzwiowego Stan po leczeniu kyfoskoliozy wrodzonej.Pogłębienie lordozy lędzwiowej .Lordoza lewo wypukła dolnego odcinka kręgosłupa oraz prawo wypukła górnego odcinka lędzwiowego.Stan operacyjny ze stabilizacja tylna transpedikularną na poziomie L3 S1. Prawa śruba transpedikularna na poziomie L3 ,położona jest nie co bardziej przyśrodkowoz możliwością kolizji ze strukturami nerwowymi w dolnej części zachyłka bocznego L3i L4.Lewa śruba na tym poziomie położona jest blisko krążka m/kręgowego .ponadto w dolnej części kanału kręgowego na poziomie L5 / S1 uwidoczniono zbliznowacenia ,mogące powodować kolizje korzeniami nerwowymi ,głównie po stronie prawej . Szerokość kanału kręg. w całym odcinku lędzwiowym obecnie jest prawidłowa ,wymiar strzałkowy wynosi około 16-20 mm. Stożek końcowy rdzenia położony jest na poziomie L3,napięty nie można wykluczyć zakotwiczenia stożka do tylnej ściany kanału kręgowego . Ponadto na poziomie L2 /L3 po stronie prawej uwidoczniono niewielką stenozę otworową z możliwością kolizji z nerwem rdzeniowym.Sygnał trzonów kręgów lędzwiowych jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×