Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lekko powiększone wrota a ryzyko przepukliny


Gość Michall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będąc 2 miesiące temu na wizycie u chirurga w sprawie dyskomfortu w prawej pachwinie lekarz stwierdził, że po lewej stronie w pachwinie mam lekko powiększone wrota (jak to Pan doktor powiedział, że mam troszkę większe niż u normalnego człowieka ale na ta chwilę nic nie wskazuje na przepukline oraz, że te mięśnie mam dość mocne). Teraz się cały czas zastanawiam czy te lekko powiększone wrota to wyrok? czy na pewno kiedyś będzie przepuklina? czy jest możliwość aby te mięśnie jeszcze bardziej wzmocnić, oraz czy jest szansa uchronić się przed powstaniem przepukliny w moim przypadku? Proszę o radę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy te lekko powiększone wrota to wyrok? - absolutnie nie czy na pewno kiedyś będzie przepuklina? - nie, to nie jest pewne czy jest możliwość aby te mięśnie jeszcze bardziej wzmocnić, oraz czy jest szansa uchronić się przed powstaniem przepukliny w moim przypadku? - tak, można wzmacniać mięśnie powłok brzusznych co w pewnym sensie może uchronić przed wystąpieniem przepukliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy te lekko powiększone wrota to wyrok? - nie, nie ma powodu, aby się denrwować czy na pewno kiedyś będzie przepuklina? - nie, to nie jest pewne czy jest możliwość aby te mięśnie jeszcze bardziej wzmocnić, oraz czy jest szansa uchronić się przed powstaniem przepukliny w moim przypadku? - tak, można wzmacniać mięśnie powłok brzusznych co w pewnym sensie może uchronić przed wystąpieniem przepukliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×