Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka w ranie po cięciu cesarskim


Gość kasienka1773

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasienka1773

Witam. Miałam cięcie cesarskie 7.10.2013 w 27 tygodniu ciąży (zatrucie ciążowe, stan przedrzucawkowy, małowodzie, białkomocz, ciśnienie). Rana po cięciu jest jeszcze nie zagojona w jednym miejscu ( byłam cięta poziomo zaraz nad owłosieniem okolic intymnych). Chodzę już po różnych lekarzach i nikt mi nie pomaga. Jeden z ginekologów zdecydowała, że trzeba naciąć ranę jeszcze raz (15.07.2014) po 7 dniach zdjęto mi szwy a rana od razu się rozeszła i tak wypuszczono mnie do domu. Zaznaczę , że na początku zaraz po wyjściu ze szpitala w październiku 2013 miałam 3 dziurki gdzie się nie goiło, ale po zrobieniu posiewu podano mi antybiotyk i 2 się zagoiły, a 1 została. ( za jakiś czas był robiony posiew i nic tam nie ma) teraz kazałam sobie pobrać posiew również na grzyby ( czekam na wynik). Rana jest cały czas otwarta. Przemywam ją octeniseptem i nakładam żel octenilin. Proszę o pomoc. Jestem załamana już skończyło mi się zwolnienie półroczne i jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba poczekać na posiew w kierunki zakażenia grzybiczego. Jeśli wyjdzie jałowy rozważyć zabiegowe usunięcie całej przetoki z ponownym zeszyciem rany. O tym jednak musi zadecydować ginekolog prowadzący (radze jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×