Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na pachwinie w miesjcu wstawienia siatki


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam niepokojące pytanie. Pół roku temu, dokładnie 20 lutego miałam zabieg, gdyż postawiona mi diagnozę-przepuklina pachwinowa prosta po stronie lewej. Od jakiegoś czasu czuję dyskomfort w miejscu wcześniej uwypuklenia na pachwinie z powodu przepukliny. Dziś właśnie tam widać jakby szwy, które założono mi w środku. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Po prostu widać miejsca, do których została przymocowana siatka. Nie boli mnie to, tylko strasznie mi to przeszkadza. Nie wiem, czy to minie i po jakim czasie. Bardzo się boję, że mam nawrót przepukliny. A od 6 miesięcy prowadzę oszczędny tryb życia, nie dźwigając nic. Proszę o pomoc. Dodam, że byłam na usg 2 miesiące temu i nie stwierdzono nawrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wszystko zależy od tego jakiego typu szwy zostały użyte do ufiksowania siatki. Jeśli rozpuszczalne powinny wchłonąć się po około roku od operacji. Jeśli niewchłanialne tak już mogą pozostać i nie stanowią problemu klinicznego jeśli nie wywołują odczynu zapalnego (zapewne ma Pani cienką tkankę podskórną dlatego wyczuwa się te szwy). Skoro nie stwierdzono wznowy przepukliny w badaniu klinicznym i USG to nie ma powodu do obaw. W razie wątpliwości najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który Panią operował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli mogłabym jeszcze zapytać o jedną niepokojącą rzecz. To w miejscu pachwiny, bardziej na zgięciu zauważyłam jakby małą *dziurkę*, z której wyciekała krew, a teraz ropa. Proszę powiedzieć mi, co to może być. Czy ma to jakiś związek z operacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×