Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podczas kasłania przy stłuczenie biodra


Gość Rowerzysta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rowerzysta

Witam Mam pytanie, 3 dni doznałem stłuczenia biodra, dość mocnego. Byłem na SORze, nie stwierdzono, żadnych zmian kostnych. Mam tylko taki problem, że gdy kaszlę lub próbuję się śmiać strasznie boli mnie okolica stłuczenia promieniując w stronę pachwiny. Gdybym kichnął to myślę, że bólu bym nie wytrzymał i tu moje pytanie, czy jest to normalne przy stłuczeniu i ból spowodowany jest pracą obitego mięśnia, czy może to być spowodowane, czymś innym? Jak długo ten ból może się utrzymywać i czy można jakoś przyśpieszyć regenerację poza stosowaniem altacetu i zimnych okładów(polecona mi także ćwiczenia oddechowe)? Dodam, że stłuczenia doznałem w skutek upadku z wysokości z roweru przy dużej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy jest to normalne przy stłuczeniu i ból spowodowany jest pracą obitego mięśnia, czy może to być spowodowane, czymś innym? - to normalna sytuacja związana z napinaniem się mięśni, które uległy stłuczeniu w czasie np. kaszlu Jak długo ten ból może się utrzymywać? - powoli powinien wycofywać się w przeciągu 3-4 tygodni i czy można jakoś przyśpieszyć regenerację poza stosowaniem altacetu i zimnych okładów(polecona mi także ćwiczenia oddechowe)? - dodatkowo zalecałbym żele lub maści ze środkami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×