Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w śródbrzuszu i ból pod pępkiem


Gość katina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 27 lat. Kilka dni temu zaczal mnie pobolewac brzuch pod pepkiem. Z poczatku bylam pewna, ze to wyrostek ale bol nie nasilal sie, moglam swobodnie chodzic i minal po 2 dniach. Trzeciego dnia zabolalo tylko przez chwile i lezac na plecach wyczulam palcami zgrubienie ze 3 cm pod pepkiem, szerokosci 1cm i dlugosci max 5cm. Zaboli gdy to nacisne lub gdy z pozycji lezacej siadam. Bylam u lekarza rodzinnego, dostalam skierowanie na badanie krwi, moczu i usg. Czuje sie dobrze, nie mam zadnych innych objawow procz gazow, ktorych tyle razy dziennie jak przez ostatnie kilka dni nigdy nie miewalam *) Czy ktos moze domysla sie co to moze byc?? Czy to jelito? Przepuklina? Wyrostek, ktory w zasadzie nie boli? Usg mam dopiero za kilka dni a bardzo sie martwie. Wychowuje samotnie czterolatka, jezeli grozi mi szpital to nawet nie mam opieki dla dziecka. Czy ktos ma pomysl co to moze byc? Wolalabym byc przygotowana na to co moge uslyszec po usg. Za kazda odpowiedz z gory serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że to jelito,,,ja przez wiele lat męczyłam się z tym problemem.Przesuwające się treści pokarmowe powodują u mnie skurcze takie , ze mam wrażenie , że coś mi pęka w środku -po chwili przechodzi.Trzeba dbać o dietę dużo pić zaprzyjaźnić się z błonnikiem (nie dopuszczać do zatwardzeń bo wtedy boli najbardziej)pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz choc wlasnie wrocilam z usg, poszlam prywatnie zeby nie czekac. W kresie bialej pod pepkiem utworzyly sie *dwa zbiorniczki z plynem, w miesniu prostym, nie bedace pętlami jelitowymi*- tak jest wpisane na wyniku usg. Lekarz powiedzial, ze gdyby byly polaczone z jelitem bylaby to przepuklina w kresie bialej ale nie sa polaczone (usg lekarz wykonal bardzo dokladnie chyba z pol godziny to ogladal z kazdej strony*)) wiec prawdopodnie maja sie wchlonac. No zobaczymy. W zasadzie nawet nie wiem co to ten plyn i dlaczego on sie tam w ogole znalazl. Szukalam w internecie i nic. Jedyne co znalazlam to to, ze czasem pojawia sie w jamie brzusznej podczas zapalenia otrzewnej. Tylko ze ja nie mialam i nie mam zadnego zapalenia (wyniki morfologii i moczu idealne) ani nie mam tego plynu w jamie brzusznej tylko w miesniu brzucha. Najwazniejsze ze to nic powaznego poki co, teraz tylko czekac az znikna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×