Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie Helicobacter Pyroli u pacjentki onkologicznej


Gość mała89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wykryto u mnie bakterię Helicobacter Pyroli, jestem pacjentką onkologiczną. Pół roku temu przechodziłam grzybicę układową. Zupełnie nie wiem jakie antybiotyki mam przyjmować, ponieważ jestem uczulona na pochodne Penicyliny. Wiem, że również czasami stosuje się Tinidazol- on z kolei może przyczynić się do nawrotu grzybicy, której nie mam dopiero od 2 miesięcy. Czy można te antybiotyki zastąpić innymi? Bo czasami mi się wydaje, że jestem w sytuacji bez wyjścia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W przypadku eradykacji Helicobacter pylori stosuje się dwa antybiotyki: amoksycyklinę (pochodna penicyliny!) w połączeniu albo z klarytromycyną albo metronidazolem (też tynidazolem). W przypadku Pani takie leczenie jest raczej niemożliwe (uczulenie i groźba zakażenia grzybiczego - chyba, że w obstawie leków przeciwgrzybiczych). Jeśli w żołądku jednak nie występuje patologia czyli ostry stan zapalny, nadżerki czy owrzodzenia to nie ma potrzeby zwalczania Helicobacter pylori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastrolog zalecił mi leczenie tej bakterii, ale nie wiedział że jestem uczulona na Penicylinę. W górnej części trzonu żołądka zalega sporo śluzu po usunięciu którego nie stwierdzono żadnych zmian śluzówkowych- taki był opis gastroskopii. Ale mam od jakiegoś czasu uczucie stania czegoś w gardle, nie wiem czy ten śluz z żołądka mi nie podchodzi i stąd te dziwne uczucie? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×