Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plasty sprzyjające ziarninowaniu się ran po ropniach uda


Gość elapen84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat i jestem po operacji usunięcia ropy z uda lewego. Na zwolnieniu lekarskim jestem już pół roku, ale *dziury* po operacji nadal są przez co nie mogę wrócić do pracy. Czy są jakieś maści, plastry, które przyśpieszą gojenie się *dziur* , ziarninowaniu się rany. Najgorsze jest to że strasznie swędzą, staram się nie drapać, ale czasami się zdarza, przez co rana robi się czerwona, rozpuchnięta. Rany myte są 2 razy dziennie płynem octanisept (drogi jak cholera), opatrywane kompresami jałowymi. Z *dziur* (3 sztuki) nadal wycieka ropa czasami mniej czasami więcej, ale chcę się dowiedzieć coś więcej o tych plastrach które sprzyjają ziarninowaniu się ran, czy mogę je zastosować i kiedy mogę je zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nie odpowiem dokładnie na to pytanie nie badając pacjenta. Preparatów pomagających w gojeniu ran jest bardzo wiele. Wszystko zależy od rodzaju rany, jej wydzieliny, budowy i lokalizacji. W tym względzie musi wypowiedzieć się chirurg prowadzący. Radziłbym jeszcze wykonać posiew z ropnej wydzieliny z ran z oznaczeniem antybiogramu. O wszystkim musi zadecydować chirurg prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×